پایگاه اطلاع رسانی شاهوزهی

امروز: پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

سیستان و بلوچستان رکن مهم قدرت در ایران اسلامی است/ باید اختیارات ویژه‌ای به استاندار داده شود

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

پایگاه اطلاع رسانی طایفه شاهوزهی به نقل ازعصرهامون،دشمنشناسی در برابر تمام توطئه های دشمنان ایستانده‌اند و صف در صف و دست در دست قدرتمند از سرزمین ایران عزیز دفاع می‌کنند.

وزیر کشور گفت: استاندار سابق سیستان و بلوچستان شناخت کاملی از این استان داشتند به دلیل اقداماتی که در چابهار انجام داده بودند و در همان هفته اول انتصاب به عنوان استاندار شناخت بسیار خوبی از منطقه به دست آوردند.

وی ادامه داد: بعد از اینکه دولت مستقر شد در سیستان و بلوچستان حاضر شدند و من خودم هفت بار توفیق خدمتگذاری به مردم را دارم و وزیر نیرو پنج بار به این استان سفر کردند و همه وزرا حداقل یک نوبت آمدند و این به معنی این است که این استان بسیار مهم و اهمیت دارد.

رئیس جمهور برای خدمت رسانی به مردم شبانه روز ندارد

به گفته این مقام مسئول؛ خداوند عالم را تدریجی آفریده و ما باید ببینیم در چه شرایطی دولت سیزدهم دولت را تحویل گرفته و در چه شرایطی ما الان قرار داریم و اگر اینها را ما نبینیم ممکن است که در قضاوت‌های که ما داریم بی‌انصافی می‌کنیم.

وی اظهار کرد: رئیس جمهور برای خدمت رسانی به مردم شبانه روز ندارد و از این نقطه به آن نقطه سفر می‌کنند و دارد عمل می‌کند، مگر شما یادتان نیست که این دولت را در چه شرایطی تحویل گرفت در چه شرایطی بودیم آن موقع؛ چون برخی از عزیزان نکاتی را گفتند من ناچارم نکاتی را بگویم همان موقع که تحویل گرفتند می‌گفتند ما پول حقوق مرداد ماه را که در آن قرار داشتیم را نداریم پرداخت کنیم،می‌گفتند باید برویم آنچه را که آمریکایی‌ها از ما می‌خواهند را بپذیریم و یا اینکه حقوق همین ماه را نداریم این حرف مربوط به مرادماه ۱۴۰۰ است.

وزیر کشور گفت: می گفتند قبل از اینکه دولت بیاید قحطی می‌شود شما دیدید که چیزی قحطی شود و چیزی بخواهیم و نباشد. اخیرا هم که چند قلم دارو به خاطر بی تدبیری بعضی از شرکت‌ها و دیر عمل کردنشان کم شد اتفاقا برخورد شد و همه از رییس جمهور تا معاون اول و وزیر بهداشت وارد عمل شدند و بسیج شدند که همین اقلامی که کم بود را تامین کنند.

وی ادامه داد: مگر ما غیر از این را می‌خواهیم که اگر مکشلی پیدا شد همه بسیج شوند و آن مشکل را حل کنند در دنیا در جاهای مختلف یعنی هیچ مشکلی ندارند چرا کشورخومان را تضعیف کنیم چرا به مردم خودمان توضیح ندهیم که اگر کمبودی هست چرا کمبود وجود دارد.

وحیدی با اشاره به اینکه مشکلات مردم منطقه سیستان را از نزدیک دیدم و حق دارند و باید کار کنیم، بیان کرد: منابعی که در آخر سال ۱۴۰۱ برای سیستان و بلوچستان حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان اختصاص یافت برای اینکه کارهای این استان پیش برود و حدود چند هزار میلیاد تومان آن وصول شد که خود دوستان گفتند تا کنون این میزان تخصیص سابقه نداشته است چرا اینها را نباید ببینیم.

دولت بسیج شده و تنها شعار نمی‌دهد و عمل می‌کند

وی ادامه داد: ما نمی‌گوییم که همه مکشلات حل شده مهم این است که جدیت فراوانی برای حل مسائل وجود دارد و کار در حال دنبال شدن است.

وحیدی اظهار کرد: امسال حدود ۶۰ تا ۸۰ میلی‌متر باران در کنارک آمد و ما آن آبگرفتگی که پارسال در این شهر رخ داد. خودم برای حل مشکلات به منطقه سفر کردم و با اقداماتی که از سوی دولت انجام شد امسال شاهد آبگرفتگی معابر نبودیم.

وزیر کشور تصریح کرد: اینکه خدمات ارائه شده توسط دولت را نبینیم باعث تضعیف روحیه مسئولان و خود مردم می‌شود، چه کسی گفته که به مردم سیستان و بلوچستان توجه نشده اگر توجه نمی شود برای هفتمین بار به این استان سفر نمی‌کردیم وظیفه من است که در خدمت مردم باشم.

وحیدی تصریح کرد: مردم باید بدانند که دولت بسیج شده و تنها شعار نمی‌دهد و عمل می‌کند، یک اصلاح اقتصادی مصوبه همین مجلس بود که دولت قبل جرات نکرد که انجام دهد اما این دولت با شجاعت آمد و به این مصوبه عمل کرد.

وی بیان کرد: به حول و قوه الهی دولت سیزدهم در وضعیتی عمل که بالاترین مسوولان آمریکایی‌ها گفتند فشار حداکثری ما شکست مفتضحانه خورده است.

وزیر کشور گفت: چرا توطئه جهانی علیه ما شکل گرفته است چون آنها دیدند که کشور ما دارد جلو می‌رود. چرا به شکل عریان و آشکار آمدند با جریان ضد انقلاب و برانداز ما رفتند در خارج با آدم‌های بدنام عکس گرفتند. چرا آمدند در تظاهرات بدترین گروهک‌های تروریستی شرکت کردند و آنها را در کاخ خودشان راه دادند چون آنها احساس کردند که نظام جمهوری اسلامی دارد جلو می رود.

وی ادامه داد: این اغتشاشات کی اتفاق افتاد بعد از اینکه اعلام کردند در فشار حداکثری ما شکست مفتضحانه خوردیم بعد از اینکه دیدند ایران در کمال قدرت یک حرکت رو به جلو را دارد انجام می‌دهد و وارد شانگهای شده روابط خودش را با کشورهای مختلف یکی پس از دیگری دارد برگزار می‌کند موقعی دیدند که در مهر امسال نرخ رشد صنعت ما ۶ تا هفت درصد نسبت به مهر پارسال رشد کرده است.

وحیدی تاکید کرد: دشمنان ایران اسلامی هر موقع که دیدند کشور حرکت رو به جلو گرفته مشکلاتی را درست کردند و در سال ۸۸ بعد از شرکت ۸۵ درصدی مردم در انتخابات آن ماجراها را درست کردند که ایران قوی را به عقب بیاندازند.

مقدمات انتقال آب دریای عمان به سیستان وبلوچستان آغاز شد

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان نیازمندی‌هایی دارد که ما وظیفه داریم به مردم این استان خدمت کنیم و رئیس جمهور در میدان هستند و دارند تلاش می‌کنند و برخی از کارها نیازمند زمان دارد با وجود همین تحریم و توطئه‌ها در بسیاری از مسائل در حال جلو هستیم.

وزیر کشور با بیان اینکه در سیستان و بلوچستان مشکلاتی در زمینه آب داریم که تذکرات فراوانی به کشور همسایه و طالبان داده شده است، گفت: ضمن اینکه پیگیر مسائل حقابه هستیم باید مسیرهای دیگر را هم برای برطرف کردن مشکل آب سیستان و بلوچستان دنبال کنیم، همچنین مقدمات انتقال آب از دریای عمان به سیستان و بلوچستان آغاز شده و در بحث حفر چاه‌های ژرف اقدامات خوبی انجام شده است و در حال خرید دکل برای حفر هستیم.

وی ادامه داد: ما باید تلاش کنیم که سرمایه گذاران را برای حضور در سیستان وبلوچستان تشویق کنیم چون این استان طرفیت‌های بسیار خوبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی دارد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه سیستان وبلوچستان ظرفیت سرمایه گذاری دهها هزار میلیارد تومانی بویژه در بخش معادن دارد، افزود: این خطه امنیت دارد و باید زمینه حضور سرمایه گذاران را در این استان پهناور ایجاد کنیم.

مبارزه قاطع با رانت، مافیا و فساد یکی از وظایف استانداران است

آیت الله مصطفی محامی، نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان شامگاه چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: باید امانت در رابطه با هر موضوعی به اهلش واگذار شود از این رو سکان‌داری استانداری این استان که رئیس جمهور نیز نگاه ویژه‌ای به این استان داشته و بارها به این امر تاکید داشته باید به اهلش برسد.

نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان ضمن تشکر از خدمات ارزنده استاندار سابق، گفت: خوشبختانه در مدت یک سال و نیمی که مدرس خیابانی استانداری سیستان و بلوچستان رو بر عهده داشت شاهد رشد استان در زمینه های مختلف عمران و آبادانی بوده‌ایم.

وی عنوان کرد: قضاوت در مورد رفتار یک فرد باید عادلانه باشد از این رو در واگذاری مسئولیت‌ها باید اهلیت فرد در نظر گرفته شود.

محامی با بیان اینکه از ظرفیت انسانی سیستان و بلوچستان باید در جایگاه‌های مختلف استفاده شود، افزود: با توجه به شرایط این استان باید اختیارات ویژه‌ای به استاندار آن داده شود، استانداری که انتخاب می‌شود باید در صحنه بتواند تصمیم‌گیری عاقلانه‌ای داشته باشد تا با سرعت هر چه تمام مشکلات استان حل و فصل شود.

وی مبارزه قاطع با رانت، مافیا و فساد را یکی از وظایف استانداران عنوان کرد و افزود: امیدواریم روزی شاهد ایستادن در مقابل این موارد باشیم.

اصلاح ضعف‌هایی سیستان و بلوچستان خواسته نماینده زاهدان از استاندار جدید

فداحسین مالکی، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه سیستان و بلوچستان تنها استانی است که از طریق دریا و خشکی می‌تواند به اقتصاد کشور کمک کند، گفت: این خطه پهناورترین و حساس‌ترین استان کشور است از این رو باید نگاه ویژه‌ای به آن شود تا استان از لحاظ مختلف ارتقا پیدا کند.

به گفته مالکی عدم وجود بزرگراه یا مرگبارترین استان کشور از لحاظ کرونا و سایر موارد به این دلیل است که بیش از ۹۰ درصد از استاندارانی که در این استان پای کار آمده‌اند غیر بومی بوده‌اند، هر استاندار غیربومی حداقل ۶ ماه زمان نیاز دارد تا با استان آشنا شود تا بتواند کارش را در استان به درستی انجام دهد، اما تاکنون در این استان بیش از ۲۰ استاندار تعویض شده‌اند که عمر کاری هر کدام بین یک تا دو سال بوده؛ این در حالیست که اگر عمر کاری استانداران در هر استانی کوتاه باشد قطعا ظرفیت واقعی استان دیده نمی‌شود، همچنین معادلات کلان سیاسی در استان در نظر گرفته نمی‌شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم استاندار جدید با توجه به شناختی که از استان دارد بتواند برخی از ضعف‌هایی که در استان وجود دارد را اصلاح کند.

دولت با قدرت و حاکمیت مشکلات را حل کند

حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان گفت: مردم این خطه مظلوم واقع شده اند و از صف های کیلومتری نان، گاز، نفت و بنزین گلایه دارند، مسئولین کشور مشکل را در قاچاق می‌بیند اما چرا جلوی قاچاق را نمی گیرند تا شاهد کشته شدن مردم در جاده های این استان به علت قاچاق نباشیم.

وی خطاب به وزیر کشور با بیان اینکه استاندار ویژه نیازمند ویژه دیده شدن است، ادامه داد: دستورات مدرس خیابانی را وزرا انجام نمی دادند و توصیه های وی را نمی پذیرفتند، وزارت کشور مقصر است چرا که نتوانست از استانداران در هئیت دولت به موقع دفاع کند.

وی افزود: اگر قرار است حمایت ها به این صورت باشد محمدکرمی هم نمی‌تواند کار کند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: دولت موظف است با قدرت و حاکمیت مشکلات استان را حل و به این خطه به طور ویژه برسد با شعار مشکلات حل نمی شود.

شهریاری اظهار کرد: وحدت بین اقوام و مذاهب در سیستان وبلوچستان به حداکثر رسیده بود عده ای تلاش کردند خدشه وارد کنند یقینا اجازه نخواهیم داد وحدت خدشه دار شود.

شهریاری در پایان از وزیر کشور خواست گلایه های مردم استان به محضر رئیس جمهور برسد و در راستای حل مشکلات آن گام بردارند.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن