پایگاه اطلاع رسانی شاهوزهی

امروز: پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
۲۳ خرداد ۱۴۰۱

سرلشکر صفوی: سیستان و بلوچستان از امنیت کاملی برخوردار است

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: سیستان و بلوچستان به همت نیروهای نظامی، امنیتی و اطلاعاتی از امنیت بسیار خوب و کاملی برخوردار بوده و آماده حضور سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این استان است.
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

پایگاه اطلاع رسانی طایفه شاهوزهی به نقل از ایرنا-سردار سرلشکر پاسدار رحیم‌ صفوی یکشنبه شب در حاشیه شورای اداری سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: حدود چهار روز است که در سیستان و بلوچستان از شمال تا جنوب آن حضور دارم و امنیت بسیار خوب این استان را دیدم.

وی ادامه داد: امنیت بسیار خوبی از ۱۰ سال قبل تا کنون در سیستان و بلوچستان ایجاد شده و در این مدت هیچ گونه نا امنی وجود نداشته است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: امنیت بسیار خوبی در سیستان و بلوچستان به همت نیروی زمینی سپاه، نیروی انتظامی و مسوولان اطلاعاتی در قالب یک وحدت و انسجام بسیار خوبی با محوریت استاندار، امام جمعه و مسوولان استانی وجود دارد.

وی تصریح کرد: به فضل الهی سیستان و بلوچستان از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار بالایی در بحث حمل و نقل بین المللی محور جنوب – شمال از چابهار به آسیای میانه، از چابهار به اورآسیا و از چابهار به افغانستان برخوردار است.

سرلشکر صفوی تاکید کرد: اتصال شبکه راه آهن که امروز استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد این خط ریلی از زاهدان به خاش تا یک تا ۲ ماه آینده وصل و بقیه هم به فضل الهی و با عنایت رییس جمهور تا چند سال آینده به یکدیگر متصل می‌شود.

وی ادامه داد: هر چقدر برای تکمیل خط ریلی چابهار – زاهدان – میلک تسریع شود بسیار مثمر ثمر خواهد بود و حمل و نقل علاوه بر ترانزیت ریلی امیداواریم جاده چابهار به زاهدان چند بانده شود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: این حمل و نقل(جاده ای و ریلی) و تامین منابع آب در سیستان و بلوچستان که الحمد الله منابع آب در استان وجود دارد و برنامه مسولان برنامه و بوجه استان برای ۱۰ سال آینده را پیش‌بینی کرده است.

وی با اشاره به ظرفیت معدنی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: یک جدول رنگی از عناصر سنگ آهن، طلا، مس و منگنز در این استان وجود دارد منتها برای بهره برداری از این معادن، سرمایه گذاران بخش خصوصی باید حضوری فعال داشته باشند و دولت از آنان حمایت می‌کند.

سرلشکر صفوی تصریح کرد: من به عنوان کسی که سیستان و بلوچستان را می شناسم و هر سال حداقل یکبار به این استان می‌آیم و دانشجویان خودمم را هم میارم امیدوارم که چهره این منطقه تا چند سال آینده در بخش اشتغالزایی و توسعه و پیشرفت نه تنها خود استان یک تغییر و تحولی عظیم داشته باشد بلکه بتواند به استان‌های همجوار مثل هرمزگان، کرمان و خراسان جنوبی در سطح پیرامونی تاثیرگذار باشد.

وی تاکید کرد: البته خود مردم و مسوولان سیستان و بلوچستان و سرمایه گذاران بومی این استان در تحقق این مساله نقش بسیار مهمی دارند.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: سیستان وبلوچستان باید از استان‌های کشورهای مجاور ما در همه ابعاد بسیار پشرفته تر باشد و این دولت این کار را انجام خواهد داد.

وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان با چهار کشور همسایه است با ۲ کشور مرز خشکی حدود یک‌هزار و ۵۰۰ کیلومتر و با کشور عمان و فجیره امارات مرز آبی دارد که این یک ظرفیت بی نظیر برای توسعه و پیشرفت این نقطه از ایران اسلامی است.

سرلشکر صفوی تصریح کرد: اقتصاد دریا؛ پایه اساس پیشرفت آینده اقتصاد ایران است و باید بر روی این مساله سرمایه گذاری جدی صورت گیرد.

وی با اشاره به اقتصاد صادراتی افزود: کشورهای افغانستان و پاکستان که به همه چیز ایران وابستگی دارند می‌توانیم با ایجاد بازارچه‌های مرزی نه تنها برای کوله بلکه برای صادرات عمده و صنایع مشترک بین دو مرز و حتی منابع آبی مشترکی که داریم سرمایه گذاری شود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: سیستان و بلوچستان سرزمین یک گنج بزرگ بوده و مهم این است که مسوولان بتوانند این گنج را استخراج کنند و از این گنج نفعش به مردم برسد.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن