پایگاه اطلاع رسانی شاهوزهی

امروز: پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱
۲۱ خرداد ۱۴۰۱

اشتغال حدود ۱۳ هزار نفر در طرح جهش ملی مسکن سیستان و بلوچستان

استاندار سیستان و بلوچستان از اشتغال ۱۲ هزار و ۷۴۹ نفر در اجرای طرح جهش ملی مسکن در این استان خبر داد.
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی طایفه شاهوزهی به نقل از ایرنا حسین مدرس خیابانی شامگاه جمعه در جلسه شورای مسکن استان که با محوریت طرح نهضت ملی مسکن برگزار شد، با بیان اینکه برای توسعه، شکوفایی و تحولات اقتصادی پرداختن به حوزه مسکن بسیار حائز اهمیت است، اظهار داشت:یکی از دغدغه های مهم دولت ایجاد اشتغال است که در این استان با احداث سریع و بهنگام واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن علاوه‌بر ایجاد امید برای خانه‌دار شدن بین اقشار کم در آمد و فعال کردن بخش‌های مختلف صنعت سبب اشتغال بیش‌از ۱۲ هزار نفر شده است.
وی تاکید کرد: همچنین با توجه به اینکه تلاش دولت این است که عرضه و تقاضا در مسکن متعادل شود؛ با اجرایی شدن طرح نهضت ملی مسکن امید برای تحقق این هدف و خانه دار شدن اقشار مختلف بخصوص زوج های جوان افزایش یافته است.
استاندار سیستان و بلوچستان بر احداث واحدهای تولید مصالح ساختمانی مورد نیاز، راه اندازی مجتمع های فنی و حرفه ای در تمامی شهرهای استان برای آموزش افراد جویای کار در حوزه مسکن و استفاده از توان انجمن های صنفی کارگری در حوزه اشتغال تاکید کرد.
وی تصریح کرد: هیچ پروژه جهش ملی مسکن در سیستان و بلوچستان نباید بخاطر اخذ پروانه ساخت معطل بماند.
مدرس خیابانی اظهارداشت: ضروری است نسبت به حذف متقاضیان که با وجود دریافت پیامک مراجعه نداشته اند اقدام تا زمینه برای استفاده سایر افراد واجد شرایط فراهم شود.

دبیر شورای مسکن سیستان وبلوچستان نیز در این جلسه گفت: برای اجرای طرح جهش ملی مسکن در سراسر استان در افق چهارساله زمین برای ساخت ۱۴۲هزار و ۲۰۴ واحد مورد نیاز بود که با اقدامات مطلوب صورت گرفته زمین
فراتر از برنامه یعنی برای احداث ۱۶۶ هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی تامین شده است.
عطاء اله اکبری افزود: سیستان و بلوچستان هم اینک در صدر استان های برتر کشور در تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن قرار دارد.
وی ادامه داد: همچنین تاکنون ۱۹۷هزار و ۶۲۱ نفر در سراسر استان در ثبت نام طرح جهش ملی مسکن نام نویسی کرده‌اند که تاکنون ۶۵ هزارو ۳۷۰ نفر واجد شرایط شناخته شدند.
دبیر شورای مسکن سیستان وبلوچستان تخصیص تسهیلات بانکی را گامی موثر در اجرای هر چه سریعتر پروژه های طرح جهش ملی مسکن در استان عنوان کرد و گفت: تاکنون بانک مسکن نسبت به پراخت بیش از ۳۷۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به واحدهای طرح نهضت ملی مسکن اقدام کرده است.
اکبری تاکیدکرد: در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد مصالح ساختمانی مورد استفاده در پروژه های طرح نهضت ملی مسکن از تولیدات داخل استان تامین می شود.
وی با اشاره به پروژه های قابل افتتاح طرح نهضت ملی مسکن گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان سالجاری ۵۹۵۰ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در محدوده تحت پوشش ادارات کل راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و شهرهای جدید تیس و رامشار آماده بهره برداری خواهد شد.

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن