پایگاه اطلاع رسانی شاهوزهی

امروز: پنجشنبه ۲۰ بهمن ۱۴۰۱

بیانیه سران طوایف استان در خصوص حفظ وحدت اسلامی و لزوم تاکید بر محبت اهل بیت علیهم السلام

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook

*بیانیه سران طوایف استان در خصوص حفظ وحدت اسلامی*

*بسم الله الرحمن الرحیم*
*إِنَّما یُریدُ اللَّهُ لِیُذهِبَ عَنکُمُ الرِّجسَ أَهلَ البَیتِ وَیُطَهِّرَکُم تَطهیرًا.(احزاب ۳۳)*
خدا را دوست بدارید به جهت آن که از نعمت هایش به شما روزی می دهد و مرا نیز به جهت دوستی خدا دوست بدارید و اهل بیتم را به جهت دوستی من دوست بدارید(سنن ترمذی، ج۵، ص۶۶۴، ح۳۷۸۹؛ مستدرک حاکم۳، ص۱۵۰)
براساس فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی)؛ توهین به مقدسات مسلمانان اعم از شیعه و سنی حرام شرعی است و خلاف قانونی است.
جهان کفر همواره از وحدت بین مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی وحشت دارد و خوب می داند که این وحدت منجر به عزت و بزرگی جهان اسلام خواهد شد، لذا تلاش و سرمایه گذاری آنها برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان می باشد.
قران وسنت وعملکرد بزرگان دین برای ما حجت است چرا که همه آنان دستور به حفظ وحدت وعدم تفرقه داده‌اند و وحدت برای ما یک مسئله اخلاقی صرف و یا تاکتیکی نیست بلکه یک حکم شرعی و ضروریست.
مردم مؤمن و انقلابی و ولایتمدار استان سیستان و بلوچستان با وجود اقوام و طوایف مختلف از مذاهب شیعه و سنی به عنوان یکی از منادیان وحدت اسلامی و اتحاد در کشور و الگویی عملی برای تمامی جوامع اسلامی شناخته می شوند.
اهل سنت همگی محب و دوستدار اهل بیت می باشند و محبت اهل بیت را از ایمان خود می‌دانند و فرزندان خود را با نام های زیبای اهل بیت نامگذاری و در نماز های پنجگانه بر حضرت محمد (ص) و آل محمد درود می فرستند.
اخیرا در فضای حقیقی و مجازی مطالبی دال بر اهانت به اهلبیت و مقدسات تشیع در حال انتشار می باشد که این موضوع قطعا موجبات خوشنودی و ورود هدفمند دشمنان خارجی را با هدف کمرنگ نمودن اشتراکات و برجسته نمودن اختلافات مذهبی بین فرق اسلامی و از همه مهمتر از بین بردن وحدت و انسجام جامعه اسلامی را فراهم خواهد نمود.
ما طوایف بلوچ و اهلسنت سیستان و بلوچستان بر خود لازم دانستیم که اعلام داریم، اهلبیت مقدسات کل مسلمانان جهان هستند و هرگونه اهانت به اهل بیت رسول اکرم (ص) را رد و مردود میدانیم و استمرار طرح این مطالب قطعا بازی در زمین دشمن و خلاف سیره ی نبوی و گفتمان تقریب مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می باشد لذا ضرورت دارد تمامی آحاد جامعه اسلامی در این برهه ی حساس با بصیرت و هوشیاری و بدون تعصب و اهانت به یکدیگر، تمسک به شرع و قانون جسته و از بازی در زمین دشمن پرهیز کنند.

*دبیر خانه اقوام و طوایف استان*

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
انتهای پیام/

دیدگاه های ارسال شده توسط شما ، پس از تایید مدیر سایت یا دبیر بخش خبری در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت باشد منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت و اپلیکیشن

راه اندازی فروشگاه اینترنتی

در سریعترین زمان ممکن کسب و کارت رو آنلاین کن